Kurumsal

ACUN TOHUMCULUK TAR.ÜR.SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.

Türkiye tohumculuğuna 1989 yılında bir şahıs firması olarak ilk adımını atarak faaliyetlerini yürüten şirketimiz 1997 yılında ekip olarak kurulmuştur. Şirketimiz, Dünyanın en kaliteli sebze tohum çeşitlerine sahip Japonya da mukim Tokita Seed firmasının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Ülkemiz tarımına ve ekonomisine yüksek katma değerli çeşitler geliştirip verimliliği artırmak üzere çeşit deneme ve adaptasyon çalışmalarını kendi bünyesindeki ziraat mühendisleri ile yapan şirketimiz çalışmalarını 6 ana merkezli deneme istasyonu takibinde ülkemizin tüm lokasyonlarında sürdürmekte ve ortaya çıkardığı çeşitleri bölge distribütörleri ve kendi bünyesindeki teknik elemanları ile üreticilerimizin hizmetine sunmaktadır.

Şirketimiz,Ülkemiz çiftçisine üstün niteliklere sahip kaliteli,yüksek verimli ve hastalıklara dayanıklı çeşitler temin etmenin yanı sıra üreticilerimize ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti de vermektedir.

“ÖNCE TOHUM GÜVEN DEMEKTİR” sloganı ile yola çıkmış olan şirketimiz, temel basamak ve girdi olan tohuma “olmazsa olmaz” lardan önce güveni eklemiş ve “DAHA FAZLA,DAHA KALİTELİ ÜRÜN İÇİN DAHA İYİ TOHUM” sloganını da logosuna taşıyarak siz üreticilerimizin güvenine layık olmaya çalışmıştır.

Bu noktada siz değerli üreticilerimize minnettar olduğumuzu bu vesile ile saygılarımızla beyan ederiz. Zira, yüzü gülen üreticilerimizle yorgunluğumuzu unuttuk ve bunu sağlayan çeşitlerimizle de onur duyduk.